Kredyt na wyciskarkę do soków

Kredyt na wyciskarkę do soków to rozwiązanie, które sprawdzi się, gdy nie mamy możliwości kupić podobnego urządzenia za gotówkę. Nic dziwnego zresztą, ponieważ ceny dobrych wyciskarek nie należą do najniższych. Tymczasem na zakupie takiego urządzenia możemy wiele zyskać. Pozytywnie wpływa ono nie tylko na nasze zdrowie, ale również – w perspektywie czasu – na domowy budżet, ponieważ tanio i bez wysiłku przygotujemy bardzo wartościowe jedzenie.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki kredyt na wyciskarkę do soków wybrać, na czym on polega i jakie mamy możliwości w tym temacie.

Dlaczego warto wziąć kredyt na wyciskarkę do soków?

Już dzieci w przedszkolu i szkole podstawowej dowiadują się, że podstawą naszej diety powinna być różnorodność, a u podstaw piramidy żywienia stoją owoce i warzywa. Są one niezwykle ważnym, prozdrowotnym elementem. Tymczasem przypomnijmy sobie te wszystkie sytuacje, gdy zamiast jabłka czy innego owocu, wybieraliśmy na przekąskę inne rzeczy, na przykład produkty zbożowe czy słodycze? Pora zmienić swoje nawyki!

Kredyt na wyciskarkę do soków
Kredyt na wyciskarkę do soków

Pomoże nam w tym odpowiednie AGD, a mianowicie dobra wyciskarka do soków. Najlepiej sprawdzi się urządzenie wolnoobrotowe, które powoli miażdży wrzucone do niego owoce i warzywa, wydobywając z nich wartościowy, gęsty sok. Dzięki temu, że nie ulega on natlenieniu jak w sokowirówce, możemy przechowywać go przez długi czas, a także wziąć do szkoły i pracy. Kredyt na wyciskarkę do soków sprawia też, że możemy łatwo przygotować inne produkty spożywcze. Często jest tak, że chętniej sięgamy po owoce i warzywa w jakiś sposób przetworzone, a w sklepach takie przetwory nie należą do najtańszych lub mają wątpliwą jakość.

Zobacz też: Kredyt na ekspres do kawy

Czym jest kredyt na wyciskarkę do soków?

Jak wygląda w praktyce kredyt na wyciskarkę do soków? Wszystko zależy od tego, jaki tym wybierzemy, jednak z reguły zasady są podobne. Bank zgadza się udzielić nam kwoty potrzebnej na zakup urządzenia, jej zwrot rozkładając nam na raty. Te są oprocentowane, to znaczy płacimy więcej, niż gdybyśmy kupowali wyciskarkę za gotówkę – chociaż nie jest to ścisłą regułą. Znowu: wiele zależy od typu kredytu i konkretnej oferty.

Jaki kredyt na wyciskarkę do soków wybrać?

Jeśli chodzi o korzystne kredyty na wyciskarkę do soków, mamy do wyboru albo konsumencki kredyt gotówkowy bezpośrednio w banku, albo zakup na raty w siedzibie sklepu. Chociaż spłata tych zobowiązać wygląda podobnie, mogą się one od siebie różnić, o czym opowiemy za chwilę. Warto też zauważyć, że wśród kredytów na wyciskarkę do soków nie znajdziemy pożyczek chwilówek i innych, które często bywają niekorzystne dla użytkownika i są udzielane przez podmioty pozabankowe.

Sprawdź także: Kredyt na wózek dziecięcy

Kredyt gotówkowy na wyciskarkę do soków

Zacznijmy od pierwszego wymienionego przez nas kredytu na wyciskarkę do soków. Wydaje się on prostszy: idziemy do banku, wnioskujemy o określoną kwotę, dopełniamy wszelkich formalności i udowadniamy swoją zdolność kredytową. Gotowe. Pieniądze dostajemy do ręki, sami możemy wybrać sklep, do którego chcemy się udać, możemy nawet zakupić urządzenie używane od osoby prywatnej. Nie musimy całej kwoty przeznaczać właśnie na wyciskarkę, bo nikt nas o to nie pyta. Nie możemy jednak liczyć na uproszczoną procedurę czy ulgi w oprocentowaniu takiego kredytu na wyciskarkę do soków.

Jaki kredyt na wyciskarkę do soków
Jaki kredyt na wyciskarkę do soków wybrać? Oprocentowanie

Wyciskarka do soków na raty

Zakup urządzenia na raty wiąże się z nieco innym przebiegiem, który wydaje się bardziej przyjazny dla konsumenta. Taki kredyt na wyciskarkę do soków bierzemy nie w placówce banku, lecz w sklepie. Tam możemy dopełnić wszelkich formalności, a procedura udzielania bywa uproszona. Często wystarczy wręcz dowód osobisty. Pieniądze nie przechodzą tutaj przez nasze ręce, lecz trafiają prosto do sklepu w kwocie odpowiadającej dokładnie cenie urządzenia. Często sklepy też mogą zaoferować lepsze warunki, by skusić nas do zakupu: raty zero procent, odrodzenie spłaty w czasie czy spłacenie jednej lub dwóch rat za nas, w zależności od aktualnej oferty i promocji.

Może Cię zainteresować: Kredyt na traktor

Oprocentowanie kredytu na wyciskarkę do soków

No właśnie, jak to z tymi ratami 0% jest? Żeby się przekonać, czy rzeczywiście z tytułu kredytu na wyciskarkę do soków nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów, zwróćmy uwagę na RRSO. Rozwinięcie tego skrótu to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, którą stosuje się, by oszacować koszt zarówno kredytu, jak i pożyczki. Uwzględnia ona nie tylko samo oprocentowanie, ale także ukryte koszty w rodzaju obowiązkowych ubezpieczeń, opłat dodatkowych i innych.

Kredyt na wyciskarkę do soków a zdolność kredytowa

Czy biorąc kredyt na wyciskarkę do soków trzeba udowodnić swoją zdolność kredytową? Jak się okazuje, kwoty, którymi operujemy, są dość niskie. Często wystarczy udowodnienie, że mamy osiemnaście lat, a więc pełną zdolność do czynności prawnych, a także stałe miejsce zamieszkania w Polsce. Bank może też sprawdzić, czy do tej pory regularnie spłacaliśmy swoje zobowiązania i z niczym nie wymagamy.

Zobacz też: Kredyt na fotelik samochodowy

Czasem, zwłaszcza przy droższych urządzeniach, zdarza się, że musimy też przedstawić umowę o pracę, zaświadczenie o zarobkach, odcinek renty, emerytury lub inne dokumenty poświadczające nasze dochody. Jest to jednak rzadkość, z którą możemy się spotkać, gdy decydujemy się na profesjonalne urządzenie. Taki kredyt na wyciskarkę do soków może opiewać na 4000 zł lub nawet więcej.

Najlepszy kredyt na wyciskarkę do soków
Najlepszy kredyt na wyciskarkę do soków

Bezpieczny kredyt na wyciskarkę do soków

Nim zdecydujemy się na kredyt na wyciskarkę do soków, przeanalizujmy, czy rzeczywiście stać nas na płacenie rat i wciąż utrzymamy płynność finansową. Regularnie spłacany kredyt może poprawić naszą historię kredytową i uczynić nas w oczach banku bardziej wiarygodnymi, natomiast kredyt niespłacany – wręcz przeciwnie, może w przyszłości przekreślić marzenia na przykład o kredycie hipotecznym. Jeśli ciągle nie wiesz jaki model wyciskarki wybrać to zajrzyj na https://www.sokinadziendobry.pl i sprawdź rankingi.

Jeśli decydujemy się na zakup wyciskarki do soków na kredyt za bardzo dużą kwotę, najlepiej zainwestować także w ubezpieczenie. Gdy stracimy pracę, nie będziemy mogli zarabiać lub stanie się coś podobnie nieprzyjemnego, ubezpieczenie pokryje resztę kosztów i nie będziemy musieli martwić się o pieniądze czy obciążać tym bliskich.

Kredyt na wyciskarkę do soków – podsumowanie

Zakup wyciskarki do soków to zawsze dobry pomysł, który może poprawić nasze zdrowie i skłonić całą rodzinę do częstszego spożywania owoców i warzyw. Jeśli nie mamy zgromadzonej odpowiedniej ilości gotówki, kredyt na wyciskarkę do soków nam w tym pomoże. Jako że w grę wchodzą niewygórowane kwoty, raczej nie będzie problemu ani ze zdolnością kredytową, ani ze spłatą takiego zobowiązania – choć wszystko zawsze trzeba dobrze przemyśleć.

Dodaj opinie na forum