Kredyt na wózek dziecięcy

Kredyt na wózek dziecięcy to świetny sposób, by przynajmniej ten wydatek sfinansować nieco inaczej, niż z oszczędności. Nie da się ukryć, że kiedy oczekujemy dziecka, czeka nas ogromna radość, ale i równie wielkie wydatki. Mały człowiek potrzebuje wyprawki, a my chcielibyśmy zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Ubranka, pieluchy czy zabawki to tylko wierzchołek góry lodowej. Najpoważniejsze wydatki to przede wszystkim meble dla maluchów, ale też fotelik samochodowy i wózek dziecięcy właśnie.

Przygotowaliśmy dla Was poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie podjąć decyzję o skorzystaniu z tej formy finansowania. Podpowiadamy, czym jest kredyt na wózek dziecięcy, czy warto go wziąć, a jeśli tak, to kiedy. Słowem – prezentujemy wszystko, co musicie wiedzieć przed przyjęciem na siebie podobnego zobowiązania.

Kredyt na wózek dziecięcy
Kredyt na wózek dziecięcy

Co to jest kredyt na wózek dziecięcy?

Na początku warto odróżnić kredyt na wózek dziecięcy od pożyczki pozabankowej. Pożyczka taka udzielana jest przez różne firmy, a nawet osoby prywatne. Umowa zwykle jest nieco prostsza, może nas też zachęcić fakt, że historia kredytowa nie jest sprawdzana tak drobiazgowo. Jednak lepiej tego unikać. Kredyt na wózek dziecięcy, oferowany wyłącznie przez banki (i sklepy z nimi współpracujące) cechuje się klarowną umową, a nad naszym bezpieczeństwem czuwają instytucje, które nadzorują banki i ich działania. Możemy też liczyć na mniejsze oprocentowanie w skali roku.

Zobacz też: Kredyt na traktor

Czy warto wziąć kredyt na wózek dziecięcy?

To jedno z tych pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kredyt na wózek dziecięcy to ryzyko, ale czasem jedyna droga, by naszemu maluchowi zapewnić nowoczesny, wygodny wózek wraz z bezpiecznym fotelikiem kategorii „0”. Nie ma nic cenniejszego niż komfort naszego dziecka, jednak okres ciąży bywa zbyt krótki, by na wszystko odłożyć. Zwłaszcza że kobieta w tym czasie ma też ograniczone możliwości zarobkowania.

Rozwiązaniem może się okazać kredyt na wózek dziecięcy, o ile jesteśmy pewni, że możemy sobie pozwolić na regularne spłacanie rat. Faktem jest, że z powodu oprocentowania prawdopodobnie za wózek zapłacimy finalnie więcej, jednak rozłożymy ten wydatek w czasie, dzięki czemu nie będzie się już wydawał aż tak duży.

Sprawdź również: Kredyt na fotelik samochodowy

Kwota kredytu na wózek dziecięcy

Ile wynosi kredyt na wózek dziecięcy? Wszystko zależy od tego, jakie możliwości finansowe posiadamy, a także jaki konkretnie model chcemy kupić. Podstawowy wózek głęboki lub spacerówka to wydatek rzędu 600 zł, podczas gdy najdroższe modele mogą kosztować nawet powyżej 10000 zł. Nawet jeśli nie celujemy w marki premium, ale chcemy kupić zestaw 3w1: siedzisko spacerowe, gondola oraz bezpieczny fotelik samochodowy z atestami, wydatek ten będzie znaczny. Niektóre banki pozwalają na pokrycie części zakupu z oszczędności, a tylko część pokrywa kredyt.

Jaki kredyt na wózek dziecięcy
Jaki kredyt na wózek dziecięcy wybrać?

Jaki kredyt na wózek dziecięcy wybrać?

Zasadniczo możemy się spotkać z dwoma formami kredytu na wózek dziecięcy: celowym i niecelowym. Pierwszy rodzaj, jak sama nazwa wskazuje, oznacza tyle, że w banku musimy jasno określić cel, na który są nam potrzebne pieniądze. Możemy za nie kupić wyłącznie wózek dziecięcy, nie możemy części kwoty odłożyć na coś innego. Szczególnym rodzajem kredytu na wózek dziecięcy jest sprzedaż ratalna. Tutaj nie musimy się udawać do banku, wszystko załatwiamy w wybranym sklepie, a procedura często jest uproszczona. Niektórzy sprzedawcy, by nas zachęcić, oferują nawet raty 0%. Pamiętajmy jednak, że kupując wózek dziecięcy na raty, nie dostajemy pieniędzy do ręki, lecz z banku wpływają one bezpośrednio na konto sklepu.

Może Cię zainteresować: Kredyt na ciągnik

Jak już wspomnieliśmy, istnieje jeszcze jedna forma kredytu na wózek dziecięcy. Jest to kredyt niecelowy, konsumencki, który możemy wziąć w swoim banku. Nikt nie będzie pytał o cel, na jaki poświęcimy te pieniądze i tylko my wiemy, że chcemy kupić wózek. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i podejmie decyzję, czy udzielić nam wnioskowanego kredytu. Musimy się jednak liczyć z tym, że tutaj nie ma preferencyjnych warunków, takich jak oprocentowanie zero procent.

Oprocentowanie kredytu na wózek dziecięcy

No właśnie, pod względem ostatecznych kosztów okazuje się, że najkorzystniejszy kredyt na wózek dziecięcy to zakup na raty w wybranym sklepie. Dzieje się tak dlatego, że sprzedawcy dbają o to, by wynegocjować dla nas najkorzystniejsze warunki, by zachęcić nas do zakupu. Możemy tam liczyć na oprocentowanie zero procent, co oznacza, że za wózek zapłacimy tyle samo, co kupując go za gotówkę.

Pamiętajmy jednak, by upewnić się, czy wybrany kredyt na wózek dziecięcy nie posiada dodatkowych kosztów, prowizji, obowiązkowych ubezpieczeń i innych obwarowań, zwiększających koszty. Najlepiej oferty dostępne na rynku porównywać pod kątem RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Da nam ona podgląd, ile rzeczywiście kosztuje kredyt na wózek dziecięcy w skali roku i jak wypada w zestawieniu z innymi ofertami.

Zobacz również: Kredyt na kampera

Kredyt na wózek dziecięcy a zdolność kredytowa

Oczywiście, nie możemy liczyć na to, że kredyt na wózek dziecięcy zostanie nam udzielony „na słowo” lub „na ładne oczy”. Najprawdopodobniej zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa. Kwota jest raczej niska, przynajmniej w porównaniu z innymi produktami bankowymi, więc nie musimy mieć nie wiadomo jak długiej historii kredytowej. Najważniejsze to mieć ukończone 18 lat – wtedy nabywamy pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych – oraz stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Bank może nas też poprosić o dokumenty poświadczające stałe dochody: umowę o pracę, zlecenie, odcinek renty lub inne, w zależności od sytuacji zawodowej. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzić jakie są aktualne ceny wózków dziecięcych. Znajdziesz je w serwisie pasegio.pl.

Najlepszy kredyt na wózek dziecięcy
Najlepszy kredyt na wózek dziecięcy

Ale jest też druga strona medalu. Wiecie, że kredyt na wózek dziecięcy pozytywnie wpływa na Waszą zdolność kredytową w przyszłości? Jeśli będziecie go regularnie spłacać, trafi on do Waszej historii kredytowej i będzie świadczył, że jesteście rzetelnymi klientami, spłacającymi swoje długi. Może to zaowocować możliwością uzyskania większego kredytu na inne cele w przyszłości.

Kredyt na wózek dziecięcy / Podsumowanie

Jak widać, dobry kredyt na wózek dziecięcy może się okazać niezwykle cenną opcją dla młodych rodziców. Najważniejsze to zrobić uważną kalkulację, czy rzeczywiście będziemy w stanie go spłacać nawet wtedy, gdyby powinęła się nam noga – na przykład gdy partner straci pracę. Podobne zobowiązania finansowe to duża odpowiedzialność, ale i duża wygoda, a dobrej jakości wózek może się opłacać. Nie wydamy tyle na naprawy, a w przyszłości odzyskamy część pieniędzy, sprzedając go, gdy już dziecko nie będzie go potrzebować.

Dodaj opinie na forum