Kredyt na hulajnogę elektryczną

Kredyt na hulajnogę elektryczną to świetny sposób na sfinansowanie zakupu, który ma nie tylko wymiar rozrywkowy, ale i bardzo praktyczny. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie musimy się poruszać na kilkukilometrowe odcinki, e-hulajnoga może być świetną alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Mowa zwykle o odległościach, które są nieco zbyt długie, by przejść je pieszo lub zmarnowalibyśmy na to zbyt wiele wysiłku.

Czy e-hulajnogi odmienią transport miejski, uczynią go szybszym i bardziej przyjaznym dla użytkowników? Tego nie wiemy, ale zdecydowanie warto spróbować. Właśnie dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki kredyt na hulajnogę wziąć i na co zwrócić uwagę przy jego zaciąganiu.

Kredyt na hulajnogę elektryczną
Kredyt na hulajnogę elektryczną

Co to jest hulajnoga elektryczna?

Nim przejdziemy do właściwego tematu, warto wyjaśnić, czym jest hulajnoga elektryczna. Pewnie każdy z nas spotkał się z nią już niejednokrotnie na ulicy. Przypomina zwykłą hulajnogę, tyle że nieco większą i masywniejszą. Jej podest musi pomieścić bowiem nie jedną, a dwie stopy. Na takiej hulajnodze nie musimy się odpychać od podłoża, bo robi to za nas silnik elektryczny.

Zobacz też: Kredyt na wyciskarkę do soków

Dlaczego warto wziąć kredyt na hulajnogę elektryczną?

Czy w ogóle warto kupić hulajnogę elektryczną na kredyt lub za gotówkę? Jak już wspomnieliśmy, pozwala ona przemieszczać się na średniej długości trasach. Nie wkładamy w to wysiłku, bo nie napędzamy jej siłą własnych mięśni. Nie musimy się więc martwić, że przyjedziemy do pracy czy do szkoły spoceni i zmęczeni.

Dobra hulajnoga elektryczna przydaje się także wtedy, gdy zwiedzamy jakieś miasto. Samochodem nie wszędzie wjedziemy, a do tego nie zobaczymy uroku miejscowości turystycznych w pełnej krasie. Tymczasem hulajnoga elektryczna pozwoli nam zwiedzić okolicę i zobaczyć więcej zabytków czy ciekawych miejsc, niż zdołalibyśmy zrobić to piechotą.

Sprawdź również: Kredyt na ekspres do kawy

Kredyt na hulajnogę elektryczną czy wypożyczenie?

Wypożyczenie hulajnogi elektrycznej wydaje się dobrą opcją, ponieważ w większości miast prowadzone są takie usługi. Służą do tego specjalne aplikacje, które pozwalają zlokalizować wolny pojazd, potem wystarczy pozostawić go w wyznaczonym miejscu w pobliżu naszego miejsca docelowego… Wszystko to wydaje się bardzo proste i bardzo tanie – w teorii.

Zapewne w wielu miastach wypożyczenie funkcjonuje bardzo sprawnie i nie ma z tym problemu, jednak w innych możemy się przejechać na tych wyobrażeniach. Może się na przykład okazać, że spieszymy się do pracy czy szkoły, a tu w pobliżu nie ma żadnego wolnego egzemplarza. Poza tym, usługa ta wcale nie jest najtańsza i jeśli zamierzamy korzystać z nie często, kredyt na hulajnogę elektryczną może opłacać się bardziej. Kwota może i będzie większa, ale finalnie przestaniemy spłacać raty i zostaniemy ze swoją własną e-hulajnogą, z której nie korzysta nikt inny.

Jaki kredyt na hulajnogę elektryczną
Jaki kredyt na hulajnogę elektryczną wybrać? Gotówkowy czy ratalny?

Jaki kredyt na hulajnogę elektryczną wybrać?

Zakup e-hulajnogi to niemały wydatek. Za dobrej jakości sprzęt zapłacimy nawet około 3 tysięcy złotych. Trudno jest czasem oszczędzić z odpowiednim wyprzedzeniem podobną gotówkę, nic więc dziwnego, że kredyt na hulajnogę to kusząca oferta. W tej kwestii możemy wybrać spośród dwóch opcji:

  • Kredyt gotówkowy,
  • Kredyt ratalny.

Gotówkowy kredyt na hulajnogę elektryczną

Jak przebiega zaciąganie gotówkowego kredytu na hulajnogę elektryczną? Idziemy do banku, najlepiej takiego, z którego usług korzystamy. Składamy wniosek kredytowy, określamy potrzebną kwotę, udowadniamy swoją zdolność kredytową. Otrzymujemy decyzję – załóżmy, że pomyślną. W przypadku tego kredytu konsumenckiego nikt nie pyta nas, na co zostaną wydane pieniądze. Otrzymujemy je i możemy wydać, na co chcemy, możemy zakupić urządzenie w dowolnym sklepie, a nawet używane od osoby prywatnej. Możemy też część przeznaczyć na inne cele, a część na hulajnogę elektryczną.

Może Cię zainteresować: Kredyt na wózek dziecięcy

Ratalny kredyt na hulajnogę elektryczną

Pod tymi względami hulajnoga elektryczna na raty wiąże się z o wiele bardziej rygorystycznymi zasadami. Kredyt na hulajnogę elektryczną tego typu sprawia, że całą kwotę musimy wydać właśnie na to urządzenie, zresztą, nie przechodzi ona przez nasze ręce. Trafia bezpośrednio na konto sklepu – no właśnie, możemy zdecydować się na zakup urządzenia tylko w placówkach, które mają stosowną umowę z bankiem.

Hulajnoga elektryczna na raty ma jednak swoje zalety. Ta forma finansowania zakupu sprawia, że finalnie zapłacimy za niego o wiele mniej, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Oprocentowanie rat jest zwykle preferencyjne, czasem wręcz nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – sklep w ten sposób zachęca nas do zakupu. Ponadto, kredyt na hulajnogę elektryczną ratalny możemy zaciągnąć bezpośrednio w sklepie, a procedura jest bardzo uproszczona i zazwyczaj zamyka się w kilkudziesięciu minutach.

Oprocentowanie kredytu na hulajnogę elektryczną

Tak jak wspomnieliśmy, gotówkowy kredyt na hulajnogę elektryczną wiąże się z większymi kosztami, niż zakup za gotówkę czy choćby na raty. Oprocentowanie wynosi zazwyczaj kilkanaście procent, czasem dochodzą też do tego dodatkowe koszty, prowizje czy obowiązkowe ubezpieczenie. Żeby ustalić, ile realnie będzie nas kosztował kredyt na hulajnogę elektryczną, zwróćmy uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik, który pozwala obiektywnie porównać wszystkie oferty i wybrać tę najlepszą.

Zobacz również: Kredyt na traktor

Kredyt na hulajnogę elektryczną a dokumenty

Jakie dokumenty musimy mieć przy sobie, by wziąć kredyt na hulajnogę elektryczną? Najważniejszy jest nasz dowód osobisty, niezależnie od tego, czy zaciągamy zobowiązanie w banku, czy u doradcy kredytowego w sklepie. Potwierdza on, że jesteśmy pełnoletni, a także pomaga ustalić naszą tożsamość. Niektóre banki mogą też prosić o zaświadczenie o dochodach, umowę o pracę, odcinek renty czy emerytury, jednak coraz częściej się od tego odchodzi. Jeśli już zamierzasz wybrać hulajnogę to w tym miejscu odsyłamy Cię do serwisu https://kulajnogi.pl gdzie znajdziesz najnowsze rankingi z różnych modeli hulajnóg.

Najlepszy kredyt na hulajnogę elektryczną
Najlepszy kredyt na hulajnogę elektryczną

Kredyt na hulajnogę elektryczną a zdolność kredytowa

Czy do kredytu na hulajnogę elektryczną trzeba mieć dużą zdolność kredytową? Pozytywna historia kredytowa to atut, jednak wcale nie trzeba jej mieć. Najważniejsze to nie posiadać żadnych niespłacanych zobowiązań. Co więcej, kredyt na hulajnogę elektryczna pozwala nam budować pozytywną historię kredytową. Gdy regularnie go spłacamy, pozostawiamy w niej ślad, dzięki któremu jesteśmy uznawani za bardziej wiarygodnych klientów.

Kredyt na hulajnogę elektryczną – podsumowanie

Czy kredyt na hulajnogę elektryczną to dobra decyzja? Musimy zastanowić się nad tym sami. Jeśli ten środek transportu osobistego rzeczywiście jest nam potrzebny, warto się zdecydować na taki krok. Jeśli jednak to chwilowy kaprys, zdecydowanie się nie opłaca, zwłaszcza że raty trzeba będzie spłacać jeszcze przez wiele miesięcy. Zastanówmy się też, czy stać nas na kredyt na hulajnogę elektryczną i czy po jego spłacie oraz opłaceniu innych zobowiązań i rachunków nie stracimy płynności finansowej. Zakup za gotówkę to wciąż najbezpieczniejsza opcja.

Dodaj opinie na forum