Kredyt na fotelik samochodowy

Kredyt na fotelik samochodowy jest ciekawym rozwiązaniem, po które warto sięgnąć, gdy nie mamy funduszy na urządzenie do bezpiecznego przewożenia dziecka, a nasz maluch wyrasta już z poprzedniego. Pamiętajmy, że inwestycja w dobry fotelik samochodowy to nie żarty, nie chodzi przecież o modny gadżet, a swego rodzaju polisę na życie i zdrowie naszego dziecka. Właśnie dlatego powinniśmy korzystać z niego do osiągnięcia przez naszą pociechę 150 cm wzrostu – jednak musimy się liczyć z tym, że taki fotel trzeba będzie często zmieniać, by dopasować go do rozwijającego się ciała.

Czasem kredyt na fotelik samochodowy to jedyne rozwiązanie, by nie zrujnować zaplanowanego budżetu, a jednocześnie zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy więc dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jakie mamy możliwości, jak wybrać odpowiednią usługę bankową i jaki kredyt na fotelik samochodowy jest najlepszy.

Kredyt na fotelik samochodowy
Kredyt na fotelik samochodowy / Dokumentacja i oprocentowanie

Czym jest kredyt na fotelik samochodowy?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest kredyt na fotelik samochodowy. To rodzaj usługi bankowej, w której kredytodawca – bank – godzi się pożyczyć nam pewną sumę pieniędzy w zamian za regularne spłaty. W większości przypadków taka operacja wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji i oprocentowania. To właśnie jest zysk banku, jednak nie wszyscy kredytodawcy w przypadku zakupu fotelika decydują się obarczać rodziców dodatkowymi kosztami – o czym opowiemy za chwilę.

Zobacz też: Kredyt na kampera

Czy warto wziąć kredyt na fotelik samochodowy?

Chyba każdy przyzna, że utrzymanie dzieci nie jest łatwe. By zdobyć pieniądze na wszystkie ich potrzeby, od jedzenia i ubrań, poprzez opłaty w przedszkolu czy szkole, niezbędne przybory, meble, aż po realizowanie zainteresować, trzeba się nieźle nagimnastykować. A jeszcze musimy zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo w samochodzie; ustawodawca nakłada na nas taki obowiązek.

Rozglądając się w dowolnym supermarkecie zauważymy, że podstawowy fotelik możemy kupić już za około 100 zł, wydawałoby się, że problem rozwiązany. Nic bardziej mylnego. W końcu zależy nam nie na tym, by wydać jak najmniej, ale by uchronić dziecko przed skutkami ewentualnego wypadku samochodowego. Bezpieczny fotelik powinien posiadać nowoczesną konstrukcję oraz niezależne testy konsumenckie, jak na przykład ADAC czy Test Plus, a to wiąże się z większym kosztem. Może to być wydatek rzędu 600-2500 zł, jeśli więc nie stać nas na wyłożenie takiej kwoty, warto wziąć kredyt na fotelik samochodowy.

Sprawdź także: Kredyt na telewizor

Jaki kredyt na fotelik samochodowy wybrać?

Chociaż jeździmy szybciej i więcej – już niemal każda rodzina posiada samochód, czasem nawet dwa – z roku na rok liczba dzieci ginących w wypadkach samochodowych spada. Wszystko dzięki bezpiecznym fotelikom. Pamiętajmy, by dzieci do około czwartego roku życia przewozić tyłem do kierunku jazdy, a dla starszych w miarę możliwości wybierać zabudowane foteliki, a nie tak zwane boostery. Jak to sfinansować, gdy nasze możliwości nie są najwyższe? Rozwiązanie to kredyt na fotelik samochodowy. Możliwości mamy trzy:

  • zakup na raty,
  • celowy kredyt w banku,
  • kredyt konsumencki w banku.
Jaki kredyt na fotelik samochodowy
Jaki kredyt na fotelik samochodowy wybrać?

Nie liczymy do tego zestawienia tak zwanych pożyczek chwilówek, gdyż są to usługi pozabankowe i wiążą się ze sporym ryzykiem.

Zakup na raty lub kredyt celowy

Postanowiliśmy połączyć te dwie grupy kredytów, ponieważ obie należą do usług bankowych celowych. Różnica polega na tym, że fotelik na raty bierzemy w wybranym sklepie, a celowy kredyt na fotelik samochodowy – w banku. Jest to promocyjna usługa, którą można spotkać w najlepszych bankach. Zarówno raty, jak i kredyt celowy często są nieoprocentowane, pod warunkiem oczywiście, że za otrzymane pieniądze kupimy bezpieczny fotelik.

Może Cię zainteresować: Kredyt na komputer

System sprzedaży ratalnej to świetne rozwiązanie z punktu widzenia rodzica. Często możemy liczyć na przyspieszoną procedurę otrzymania takiego kredytu i później nie martwimy się już niczym, poza spłatą oczywiście. Pieniądze wpływają bezpośrednio na konto sklepu, nie dostajemy ich do ręki. Jeśli natomiast wybierzemy promocyjny kredyt na fotelik samochodowy, pieniądze najprawdopodobniej przejdą przez nasze ręce, ale musimy bankowi przedstawić potwierdzenie, że w całości zostały spożytkowane na bezpieczny, atestowany fotelik.

Kredyt konsumencki na fotelik samochodowy

Poza powyższymi kredytami celowymi, możemy zdecydować się na konsumencki kredyt na fotelik samochodowy. Chodzi o zwykły kredyt w banku. Podczas zaciągania go nikt nas nie pyta o cel, na jaki przeznaczymy pieniądze. Musimy tylko udowodnić swoją zdolność kredytową, dopełnić wszelkiej dokumentacji i otrzymujemy pieniądze, które możemy wydać w dowolnym sklepie, na dowolny cel – choć my oczywiście zakładamy, że jest to kwota potrzebna na fotelik.

Kwota kredytu na fotelik samochodowy

No właśnie, a skoro już o kwocie mowa, pojawia się pytanie, ile wziąć kredytu na fotelik samochodowy. Wszystko zależy od tego, jaki fotelik będzie pasował do naszego pojazdu i dziecka, a także od tego, ile mamy oszczędności. Najdroższe są fotele dla dzieci po roczku, czyli bezpieczne foteliki RWF (tyłem do kierunku jazdy), które kosztują około 1000-2000 zł. Nieco tańsze są łupiny (foteliki dla noworodków), jak również dla starszych dzieci mających ponad 15 kg. W porównaniu do kredytów udzielanych na inne cele, można tę kwotę uznać za raczej niewielką.

Zobacz też: Kredyt na telefon

Oprocentowanie kredytu na fotelik samochodowy

Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie kredytu na fotelik samochodowy może być różne. Obecnie prym wiodą raty zero procent oraz nieoprocentowane kredyty celowe na fotelik. W zamian za to, że deklarujemy się dobrać i kupić bezpieczny, nowy fotelik samochodowy, bank nie obciąża nas odsetkami, oczywiście w przypadku regularnego spłacania rat.

Nie zawsze jednak trafimy na taką ofertę. W takim przypadku warto zwracać uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Powie nam ona, ile realnie zapłacimy za kredyt za fotelik samochodowy w skali roku, łącznie z kosztami dodatkowymi. Mowa tu o takich kwestiach, jak prowizje czy ewentualne obowiązkowe ubezpieczenie.

Kredyt na fotelik samochodowy a zdolność kredytowa

Czy można dostać kredyt na fotelik samochodowy bez żadnej zdolności kredytowej? Jest to pytanie należące do tych trudnych. Trzeba przyznać, że jeśli mamy za sobą niezbyt korzystną historię kredytową, z otrzymaniem tej usługi bankowej może być ciężko. Jeśli natomiast nigdy nie braliśmy kredytu, nie musimy się obawiać, że nie mamy pozytywnej historii kredytowej. Kwota kredytu na fotelik samochodowy jest na tyle mała, że bank powinien nam jej udzielić.

Najlepszy kredyt na fotelik samochodowy
Najlepszy kredyt na fotelik samochodowy

Co więcej, kredyt na fotelik samochodowy, o ile będzie regularnie spłacany, jest sposobem na budowanie pozytywnej historii kredytowej na przyszłość. Musimy więc tylko przedstawić dowód osobisty, a często również umowę o pracę i zaświadczenie o zarobkach. Mając stałe źródło dochodu, możemy liczyć na to, że kredyt na fotelik samochodowy pozwoli nam sfinansować bezpieczne urządzenie do przewożenia dziecka. Tak przy okazji zajrzyjcie do serwisu Keiki.pl gdzie znajdziecie informacje o tym jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy.

Kredyt na fotelik samochodowy – podsumowanie

Nie ma nic cenniejszego od zdrowia i życia naszej pociechy. Wypadek samochodowy to jedna z okoliczności, która może mu zagrozić – poza bezpieczną jazdą, możemy także zastosować zabezpieczenie w postaci bezpiecznego fotelika z atestami. Najlepiej kupić go w renomowanym sklepie, który przymierzy wybrany model do samochodu oraz dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu rodziców jest to duży wydatek, jednak kredyt na fotelik samochodowy pozwoli rozłożyć go w czasie. Nie ma lepszej inwestycji niż ta, by nasze dziecko pozostało żywe i w pełni sprawne.

Dodaj opinie na forum