Kredyt na ekspres do kawy

Kredyt na ekspres do kawy to produkt bankowy, w przypadku którego mowa raczej o małych kwotach. Zazwyczaj cena ekspresu mieści się bowiem w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dzięki temu możemy wziąć go nawet wtedy, gdy nie mamy jeszcze podwalin pod pozytywną historię kredytową – wystarczy tylko złożyć wniosek i dopełnić stawianych przez kredytodawcę warunków…

No właśnie, jak to właściwie przebiega, i jakie mamy możliwości? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, z którego wszystkiego się dowiecie. Podpowiadamy, jaki kredyt na ekspres do kawy wybrać, co wziąć pod uwagę i jakie dokumenty przygotować.

Kredyt na ekspres do kawy
Kredyt na ekspres do kawy

Dlaczego warto wziąć kredyt na ekspres do kawy?

Jeśli wcześniej mieliście podobne urządzenie, tyle że uległo awarii lub z innego powodu go nie używacie, z pewnością znacie zalety kawy z ekspresu. Jeśli natomiast planujecie zakup swojego pierwszego urządzenia tego typu, musicie wiedzieć, że dobry ekspres do kawy sprawia, że napój ten smakuje lepiej, a do tego jest znacznie zdrowszy. Urządzenie wykorzystuje do parzenia odpowiednio wysokie ciśnienie wody, a taki sposób zaparzania sprawia, że kawa pozbawiona jest goryczki i szkodliwych substancji, które dostają się do niej przy tradycyjnym zaparzaniu wodą z czajnika. Dlatego kredyt na ekspres do kawy wysokiej jakości to doskonały pomysł.

Zobacz też: Kredyt na wózek dziecięcy

To jednak nie wszystko. Większość osób prędzej czy później stanie przed koniecznością zaciągnięcia większych zobowiązań finansowych. W tym celu musimy mieć odpowiednią zdolność finansową, na którą wpływa zatrudnienie, wiek, stan zdrowia, ale i historia kredytowa. Okazuje się, że regularnie spłacany kredyt na ekspres do kawy i inne pomniejsze zobowiązania sprawiają, że w oczach banku jesteśmy bardziej wiarygodnym klientem. To tylko pomniejszy argument – naczelnym jest przecież zakup wymarzonego urządzenia – jednak warto to wiedzieć.

Kredyt na ekspres do kawy – jakie urządzenie kupić?

Skoro już decydujemy się na kredyt na ekspres do kawy, nie warto trzymać się półśrodków. Jeśli kupimy kiepskiej jakości urządzenie, które nie spełni naszych oczekiwań, nie będziemy mogli tak szybko go wymienić – do spłaty pozostanie bowiem jeszcze sporo rat. Dlatego właśnie warto wybrać najlepszy ekspres do kawy, który świetnie sprawdzi się w naszym domy i zafunduje nam naprawdę przyjemne doznania przy delektowaniu się tym napojem.

Sprawdź również: Kredyt na fotelik samochodowy

Nie ma uniwersalnego przepisu na to, jaki model wybrać. Warto jednak celować w ekspresy do kawy ciśnieniowe – kolbowy daje nam większe panowanie nad jakością kawy, natomiast automatyczny wszystko wykona za nas i nie musimy się bać, że zrobimy coś źle. Ponadto, jeśli lubimy kawę mleczną, weźmy pod uwagę system spieniania mleka, by zawsze uzyskać idealną piankę. Decydując się na kredyt na ekspres do kawy, możemy pozwolić sobie na droższe urządzenie, niż w przypadku zakupu za gotówkę. Wydatek ten bowiem rozłoży się w czasie i będzie łatwiejszy do uniesienia przez domowy budżet.

Jaki kredyt na ekspres do kawy
Jaki kredyt na ekspres do kawy wybrać? Raty czy kredyt gotówkowy?

Jaki kredyt na ekspres do kawy wybrać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, że kredyt na ekspres do kawy to oferta, którą mogą nam złożyć instytucje bankowe – i żadne inne. Wszelkiego rodzaju chwilówki czy pożyczki są oferowane przez instytucje oraz osoby pozabankowe. Chociaż również mogą mieć korzystne warunki, to warto uważać i wnikliwie analizować umowę, ponieważ nie podlegają pod tak ścisłą kontrolę, jak banki. Dlatego w przypadku kredytu na ekspres do kawy konsument zwykle jest lepiej chroniony, niż w przypadku pożyczki.

Ale przejdźmy do sedna – jakie mamy możliwości? Najprostszą formą kredytu na ekspres do kawy jest kredyt gotówkowy w wybranym przez nas banku. Możemy też zdecydować się na kredyt celowy, co w przypadku podobnych urządzeń zwykle wiąże się po prostu z zakupem na raty.

Może Cię zainteresować: Kredyt na telewizor

Kredyt gotówkowy na ekspres do kawy

Jak wygląda kredyt na ekspres do kawy gotówkowy? Jest to rodzaj kredytu konsumenckiego, niecelowego. Polega na tym, że pożyczamy od banku pewną kwotę na dowolny cel. Tym samym tylko my wiemy, że przeznaczymy te pieniądze na ekspres i nie musimy się z niczego tłumaczyć. Jeśli uda się nam kupić urządzenie taniej, nadwyżkę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ten kredyt na ekspres do kawy wiąże się z dłuższą procedurą przyznawania oraz większym oprocentowaniem.

Ekspres do kawy na raty

Ratalny kredyt na ekspres do kawy to jedna z lepszych decyzji, jaką możemy podjąć w tym przypadku. Jest to rodzaj kredytu celowego. Często wiąże się z uproszczoną procedurą – czasem nawet nie trzeba kontaktować się z bankiem. Zazwyczaj wszystko uda nam się załatwić w jeden dzień za pośrednictwem wybranego sklepu. Wystarczy tylko mieć przy sobie wymagane dokumenty. Pamiętajmy jednak, że ratalny kredyt na ekspres do kawy nie przechodzi przez nasze ręce, lecz trafia bezpośrednio na konto sklepu. Nie zostanie nam więc żadna nadwyżka. Natomiast często możemy tutaj liczyć na bardzo niskie oprocentowanie lub wręcz raty 0%, które sklep wynegocjował z bankiem, by zachęcić nas do zakupu.

Zobacz także: Kredyt na telefon

Oprocentowanie kredytu na ekspres do kawy

Jak już wspomnieliśmy, kredyt na ekspres do kawy jest najkorzystniejszy, gdy zdecydujemy się na raty 0%. Jeśli jednak taka możliwość odpada w naszym przypadku, zawsze sprawdzajmy RRSO wybranej oferty i na tej podstawie porównujmy dostępne możliwości. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która mówi nam czarno na białym, ile zapłacimy za dany kredyt na ekspres do kawy w skali roku.

Najlepszy kredyt na ekspres do kawy
Najlepszy kredyt na ekspres do kawy

Kredyt na ekspres do kawy – dokumenty

Co warto przygotować, jeśli zamierzamy wziąć kredyt na ekspres do kawy? Najważniejszym dokumentem jest dowód osobisty. Nie tylko poświadcza on naszą tożsamość, ale i potwierdza, że w chwili zaciągania kredytu mieliśmy ukończone osiemnaście lat, a więc posiadaliśmy pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych. Musimy mieć też stałe miejsce zamieszkania (niekoniecznie zameldowania) na terenie Polski. Niektóre banki wymagają zaświadczenia o zarobkach, inne jedynie umowy o pracę lub innych dokumentów poświadczających stały dochód. Znajdą się i takie, które tylko sprawdzą w bazie, czy nie zalegamy z innymi zobowiązaniami finansowymi.

Kredyt na ekspres do kawy / Podsumowanie

Czy warto wziąć kredyt na ekspres do kawy? Oczywiście, najbezpieczniejszą formą finansowania jest zakup za gotówkę, jednak nie ma co panikować. Kwota do spłaty zwykle nie jest wielka, a dzięki podobnym rozwiązaniom mamy możliwość doposażyć swój dom o wymarzone urządzenie. Pyszna kawa z pewnością wynagrodzi nam wszelkie formalności i inne niedogodności!

Dodaj opinie na forum