Kredyt hipoteczny dla policjanta

Kredyt hipoteczny dla policjanta to oferta dla mundurowych, która pozwoli zrealizować marzenie o zakupie własnego lokum, budowie domu czy remoncie dotychczas posiadanej nieruchomości. Chociaż wobec prawa wszyscy jesteśmy równi, bank ocenia naszą wiarygodność jako kredytobiorców, a także ryzyko, że nie spłacimy terminowo wszystkich rat.

W tym kontekście warto się zastanowić, czy kredyt hipoteczny dla policjanta różni się czymś od warunków, które zaproponuje bank pracownikom innych sektorów. Czy mundurowy ma łatwiejszy dostęp do tej usługi bankowej? A może wręcz przeciwnie, ze względu na większe ryzyko w pracy, szanse na kredyt hipoteczny dla policjanta znacznie spadają? O tym w naszym poradniku.

Kredyt hipoteczny dla policjanta Ranking
Jaki Kredyt hipoteczny dla policjanta?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest kredyt hipoteczny dla policjanta?

Nim przejdziemy do różnic, warto zacząć od tego, co łączy kredyt hipoteczny dla policjanta i dla każdego innego obywatela. Jest to forma usługi bankowej, gdy kredytodawca pożycza nam pieniądze, a w zamian oczekuje zastawu. Jak nietrudno domyślić się po samej nazwie, w tym przypadku zastawem będzie hipoteka, czyli prawo do zaspokojenia swoich roszczeń poprzez sprzedaż nieruchomości. To jednak nie jedyna kwestia, która odróżnia kredyt hipoteczny dla policjanta i innych osób, od zwykłego kredytu.

Warto powiedzieć również, że w grę wchodzą zazwyczaj duże kwoty. Kredyt hipoteczny dla policjanta najczęściej opiewa na sumę co najmniej kilkudziesięciu, a najczęściej kilkuset tysięcy złotych. Przez to okres kredytowania jest wydłużony na kilka, kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia lat. Dzięki rozłożeniu na wiele rat, łatwiej nam udźwignąć tak duże zobowiązanie, nawet jeśli nie mamy wyjątkowo dużych dochodów. Kredyt hipoteczny dla policjanta oznacza również, że musimy posiadać wkład własny oraz udokumentować cel, na jaki mają być przeznaczone pieniądze.

Kredyt hipoteczny dla policjanta
Kredyt hipoteczny dla policjanta / Jaki wybrać? Opinie i ranking

Zobacz także: Kredyt hipoteczny dla seniora.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny dla policjanta?

Wspomnieliśmy o tym we wstępie. Kredyt hipoteczny dla policjanta zazwyczaj związany jest z nieruchomością. Wiele pracowników tej szczególnej służby to osoby młode, na etapie zakładania rodziny i wicia własnego gniazda. A do tego oczywiście trzeba pieniędzy.

Biorąc kredyt hipoteczny dla policjanta, możemy sfinansować z niego:

  1. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym,
  2. Zakup domu na rynku pierwotnym,
  3. Zakup mieszkania na rynku wtórnym,
  4. Zakup domu na rynku wtórnym,
  5. Budowę domu,
  6. Zakup działki,
  7. Remont lub rozbudowę posiadanej nieruchomości.

Każdy z tych celów musimy odpowiednio udokumentować i udowodnić, jakiej kwoty potrzebujemy. Będą więc do tego potrzebni specjaliści, często projekty, umowy przedwstępne, pozwolenia na budowę i inne dokumenty. Pod tym względem kredyt hipoteczny dla policjanta nie różni się niczym od podobnego produktu dla osoby, która nie pracuje w służbach mundurowych.

Jaki Kredyt hipoteczny dla policjanta
Jaki Kredyt hipoteczny dla policjanta wybrać? Gdzie wziąć? Ranking i opinie

Ile trzeba mieć wkładu własnego do kredytu hipotecznego?

Wkład własny na kredyt hipoteczny dla policjanta

Czy możemy liczyć na kredyt hipoteczny dla policjanta bez wkładu własnego? Niestety, kilka lat temu zmieniły się przepisy. Obecnie zasady udzielania kredytu hipotecznego są ściśle określone, a wkład własny powinien pokrywać przynajmniej 20 procent inwestycji. W szczególnych przypadkach jest to 10 procent, jednak trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami w postaci ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego.

Skąd takie obostrzenia? Zabezpieczają one zarówno bank, jak i nas. Jeśli nie będziemy w stanie terminowo spłacać rat, nieruchomość będzie trzeba sprzedać. By zrobić to szybko, często musimy znacznie zejść z ceny, a wtedy mogłoby się zdarzyć, że przez rosnące odsetki kwota sprzedaży nie pokryje kredytu hipotecznego dla policjanta. Zostaniemy wtedy bez nieruchomości i wciąż z długami. Na szczęście, wkład własny do kredytu hipotecznego dla policjanta to nie tylko gotówka. Mogą to być także inne akceptowane przez bank formy, w tym na przykład własna działka czy książeczka mieszkaniowa. Pamiętajmy jednak, że w przypadku kredytu hipotecznego dla policjanta i każdej innej osoby, wkład własny nie może pochodzić z pożyczki ani innego kredytu.

Dochód a kredyt hipoteczny dla policjanta

Pora zastanowić się, czy gdy bierzemy kredyt hipoteczny dla policjanta, nasz zawód wpływa w jakikolwiek sposób na zdolność kredytową. Okazuje się, że tak! Policjant to dość kontrowersyjne zajęcie – niektórzy uważają, że to zawód zaufania publicznego, inni natomiast pałają do jego przedstawicieli antypatią. Jak jest w przypadku banków?

Kredytodawcy traktują służby mundurowe, jak i całą budżetówkę, dosyć preferencyjnie. Pensje wypłacane przez sektor państwowy traktowane są jako bardzo solidny, pewny dochód, którego wypłata jest zawsze terminowa, a stałość dość pewna. Nawet jeśli nie mamy zbyt wysokiej pensji, nasza zdolność kredytowa oceniana jest nieco wyżej, niż gdybyśmy zarabiali tyle samo w sektorze prywatnym. Oczywiście, wraz ze stopniem, a co za tym idzie, również zarobkami, warunki kredytu hipotecznego dla policjanta także się poprawiają.

Sprawdź też: Gdzie wziąć kredyt hipoteczny dla emeryta.

Na ile lat można wziąć kredyt hipoteczny dla policjanta?

Zazwyczaj przyjmuje się, że zobowiązanie tego typu powinno zostać spłacone, jeszcze zanim kredytobiorca przejdzie na emeryturę. Kredyt hipoteczny dla policjanta rządzi się jednak nieco innymi prawami. Pamiętajmy, że przedstawiciele tego zawodu często zostają emerytami dość młodo, w porównaniu do reszty społeczeństwa. Najczęściej stan zdrowia wciąż pozwala im na podjęcie innej pracy, często ze względu na doświadczenie bardzo dobrze opłacanej, dlatego możliwości zarobkowe policjanta nie spadają wraz z momentem przejścia na emeryturę.

Na ile lat można więc uzyskać kredyt hipoteczny dla policjanta? Wszystko zależy od banku i naszego wieku. Maksymalny czas kredytowania wynosi najczęściej 20, 30 lat, natomiast maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłacenia ostatniej raty zależy od banku. Niektóre górny limit wyznaczyły na 60, inne 65, 70 lub nawet 80 lat. Banki jednak zdają sobie sprawę, że policjanci narażeni sią w pracy na poważne wypadki czy nawet śmierć, jak również na choroby i pogorszenie stanu zdrowia oraz przedwczesny zgon już na emeryturze. Z tego powodu, mogą nam sugerować wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na życie, które pokryje pozostałe do zapłacenia raty kredytu po naszej śmierci. To zabezpieczenie dla banku, ale i naszych bliskich, którzy odziedziczą majątek.

Najlepszy Kredyt hipoteczny dla policjanta
Najlepszy Kredyt hipoteczny dla policjanta

Kredyt hipoteczny dla policjanta – podsumowanie

Okazuje się, że kredyt hipoteczny dla policjanta pozwala na otrzymanie większej kwoty oraz preferencyjnych warunków, między innymi niższej prowizji, w porównaniu do kredytu hipotecznego dla osoby pracującej w sektorze prywatnym za te same pieniądze. To dobra wiadomość dla mundurowych, którzy marzą o własnym lokum. Wynika to z tego, że posiadają oni stałe źródło dochodów, a jeśli nie dojdzie do żadnej skrajnej sytuacji, pewne zatrudnienie oraz dużą możliwość zarobkowania już po przejściu na emeryturę.

Uważacie to za sprawiedliwe rozwiązanie, biorąc pod uwagę charakter służby, czy może wręcz przeciwnie – jesteście za zrównaniem warunków kredytu hipotecznego dla policjanta z warunkami dla pozostałych kredytobiorców? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny dla policjanta / Ranking najlepszych

Sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych dla policjanta:

Dodaj opinie na forum