KRYZYS jest zabawą wprowadzającą w świat alternatywnej ekonomii. Składają się na nią DWIE rozgrywki na tej samej planszy.

Pierwsza rozgrywka to świat STAREJ EKONOMII, czyli ekonomii banków, odsetek, zadłużenia oraz wielu trudnych wyzwań społeczno – ekonomicznych. Gracze znajdują się pod ciągłą presją podatków i kredytów oraz groźbą zubożenia, a ich cel jest jeden – zabrać innym, by samemu przetrwać.

Druga rozgrywka jest światem NOWEJ EKONOMII, opierającej się na lokalnym obiegu pieniądza. W tej rozgrywce pieniądz nie wykracza poza lokalną gospodarkę, lecz krąży pomiędzy graczami. Bank jest drugoplanowym graczem wirtualnym, ponieważ nie stanowi on własności prywatnej, a rozwój potencjału ekonomicznego jednego gracza pociąga za sobą rozwój potencjału innych graczy.

Spróbuj swoich sił w dwóch rozgrywkach i doświadcz różnicy między światami Starej i Nowej Ekonomii. Sprawdź, jak zmiana zasad gry wpływa na jej przebieg i efekt końcowy. Ta inspirująca gra, powstała pod okiem wybitnych specjalistów z dziedziny ekonomii, stanowi nie tylko nieocenioną rozrywkę, ale także skłania do refleksji nad obecną rzeczywistością oraz kształtuje nowatorskie podejście do kwestii ekonomicznych i społecznych. To doskonały sposób na przekazanie wiedzy w sposób praktyczny i interesujący. Polecana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Może być uzupełnieniem zajęć dydaktycznych w szkołach i na studiach.

Cena: 50 zł

Grę można zamówić mailowo (kontakt@jestesmyzmiana.pl) lub telefonicznie (22 752 92 68).