Witamy w Sanatorio Espiritual, duchowej ostoi w środkowej Amazonii Peru.

Sanatorio Espiritual zostało stworzone dla ludzi poszukujących możliwości oczyszczenia I odbudowy na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym. Pod przewodnictwem don Raula, szanowanego mistrza curandero (uzdrawiacza), parona tego magicznego miejsca, poznasz tajniki świata duchów, potężnych energii i roślin medycznych a wśród nich najbardziej znaną, Ayahuaskę.

Udział w ceremonii z Ayahuaską, zwaną też rośliną nauczycielem, daje ogromne możliwości pracy nad własną świadomościa. Eksploracja i odkrywanie głeboko zakorzenionych w naturze człowieka aspektów naszego wnętrza wybitnie wspiera rozwój osobisty i prowadzi do totalnego uwolnienia pełni potencjału. Ayahuasca daje możliwość odblokowania problemów emocjonalnych i duchowych, które przeszkadzają nam w codziennym życiu: czy to rodzinnym, czy zawodowym. Medycyna naturalna Amazonii wyjątkowo skutecznie leczy fundamentalne podstrawy ludzkiej istoty, ale i przez długi czas wspiera naszą kreatywność i potęgę twórczą jaka się rodzi w odbudowanej na wszystkich poziomach istocie.

Więcej informacji na temat szamanizmu amazońskiego : https://www.youtube.com/watch?v=CDPQ2Qirt-U

Poza kliniką duchową Sanatorio Espiritual, nasza ostoja zlokalizowana w departamencie Ucayali w selwie peruwiańskiej, przewodzi od niedawna międzynarodowemu projektowi Republica del Amor, goszcząc wolontariuszy z całego świata.
Zapraszamy wszystkich ochotników, którzy pragną poświęcić się pracy przy tworzeniu razem z nami zrównoważonej ekologicznie i ekonomicznie społeczności w niewielkiej wiosce położonej w odległości 24 kilometrów od Pucallpy, stolicy depertamentu Ucayali.
Twój udział w projekcie wesprze ideę międzynarodowej rodziny, której życie koncentruje się na wspólnej pracy, nauce i życiu w zgodzie z naturą. Wspierając projekt będziesz mógł z nami dzielić wiedzę i umiejętności na temat ekologicznej filozofi życia, budownictwa, dietetyki, upraw organicznych, rozwiązań z zakresu zrównoważonej ekonomii czy też poświęcić się wielu innym elementom zwiazanym z projektem, a to wszystko w atmosferze duchowej przygody jaką zapewniają ceremonie prowadzone przez naszego mistrza curandero.
Serdecznie zapraszamy Was do Arco Iris, gospodarstwa gdzie mieszkamy razem z don Raulem, jego żoną Welmą, synami i córkami, gdzie poczujecie się jak część rodziny z którą będziecie dzielić swój czas podczas codziennych zajęć, posiłków i odpoczynku.
Zwykle po wspólnym śniadaniu zaczynamy prace trwające zwykle około 3 godzin. Zajmujemy się sadzeniem roślin w ogrodzie botanicznym, dbamy o uprawy warzyw i owoców. Doglądamy upraw manioku, bananów, ananasów i innych owoców, a także dbamy o teren gospodarstwa gdzie naprawiamy budynki, stawiamy nowe jak również realizujemy pomysły wypływające z inicjatywy samych wolontariuszy. Zależy nam by projekt był polem nauki i wymiany cennych doświadczeń z innych zakątków planety. Staramy się też aktywnie uczestniczyć w życiu wioski Pampas Verde, na przykład pomagając dzieciom w nauce języka angielskiego czy organizując wspólne warsztaty, wydarzenia i zabawy. Zawsze jest coś wartościowego do zrobienia i poszukujemy pomysłów, które pomogą wspólnocie wzbogacić codzienne życie.
Tworząc ten projekt, do którego zapraszamy sąsiadów z wioski, na żywym organiźmie możemy wzbogacać świadomość i edukować społeczność w zakresie zrównoważonej przedsiębiorczości i możliwości jakie daje tworzony przez nas ośrodek ekoturystyczny. Z czasem pragniemy zaangażować do współpracy coraz więcej osób różnych specjalności o różnych umiejętnościach, by w ten sposób powstał swojego rodzaju uniwersytet, któremu będzie przewodziła sama Matka Natura.
Nasza farma Arco Iris mieści się w liczącej około 100 mieszkańców wiosce Pampas Verde, 30 minut drogi „colectivo” z Pucallpy (colectivo to peruwiańskie określenie komunalnej taksówki, wspóldzielonego auta). Pucallpa jest bardzo dobrze skomunikowana ze stolicą Peru, Limą (16 godzin autobusem albo godzina samolotem).
Jeśli dotarłeś do Pucallpy potrzebujesz wziąć z centrum „colectivo” ze skrzyżowania Jiron Ucayali i Progreso (naprzeciwko hostelu Arequipa). Colectivo jedzie do Campo Verde, 34 km od Pucallpy dlatego poproś kierowcę by się zatrzymał na kilometrze 24 który stanowi wjazd do wioski Pampas Verde (mów: „kilometro veinte cuatro entrada a caserío Pampas Verde”). Na wjeździe gdzie wysiadasz powinieneś zobaczyć tablicę Arco Iris, Sanatorio Espiritual, projekt Republica del Amor. Stamtąd pozostaje już tylko pół godziny sprawnego marszu do naszej ostoi w Arco Iris. Często można załapać stopa powołując się na don Raula i Arco Iris, wszyscy go tu znają. Witamy w domu!

Główne zajęcia:
.prace w ogrodach
.naprawy i utrzymanie porządku (nie wymaga się specjalnych umiejętności technicznych)
.budowa ekologiczna z materiałów wtórnych i odpadów
.wymiana umiejętności i dzielenie się doświadczeniami (samowystarczalność, ekologia)
.edukacja i wspieranie wspólnoty wioski Pampas Verde

Cenne umiejętności:
-duchowe podejście do pracy i chęć dzielenia się umiejętnościami
-wiedza i doświadczenie w uprawie organicznej (mile widziana wiedza permakulturowa)
-wiedza na temat budownictwa ekologicznego

W wolnym czasie:
.autentyczne życie i cenne doświadczenia z naszą wielką rodziną amazońską,
.wycieczki do licznych lasów deszczowych i odwiedziny plemion indiańskich,
.udział w ceremoniach naszego gospodarza don Raula, który zdradzi wiele tajników amazońskiej tradycji szamańskiej i medycyny naturalnej
.tworzenie, nauka, zabawa w międzynarodowym gronie wspaniałych ludzi i pasjonatów
.stypendia!

Zapraszamy na nasze strony: www.sanatorioespiritual.pl www.rda.pe
Kontakt do nas : viento@rda.pe albo telefon +48 601 377 508