Ktoś powiedział, że jedyną stałą w całym Kosmosie jest pewność zmiany. By temu zaprzeczyć, stworzyliśmy cywilizację, w której czujemy się bezpiecznie tylko wtedy, gdy otacza nas stałość, czyli odwrotności zmiany.

Ze stałością w naszej historii bywało różnie. Ale w tej chwili naszej cywilizacyjnej podróży, w której jesteśmy (począwszy od drugiej połowy XX wieku), utrzymanie status quo w każdej dziedzinie życia stało się religią. Do stabilności dążą systemy i idee, wyznania i państwowości, politycy i wizjonerzy, ale też każdy z nas, wierząc, że nie straci pracy, bliskich, mieszkania, swoich praw, czegokolwiek. W ten sposób składamy hołd naszemu przekonaniu, że zmiana nie jest tym, czego oczekujemy.

Ktoś powiedział, że okazja jest moim planem. To radykalnie inne podejście do zmiany. Tutaj jest ona wpisana w dalszą drogę, choć można by sprzeczać się o kryteria, według jakich uznamy coś za okazję 🙂

Mahatma Gandhi powiedział: bądź zmianą, którą chcesz widzieć wokół siebie. To zdanie, które ma moc zaklęcia. Bo daje nam kontrolę nad zmianą, która nas dotyczy. Bo ustawia nas w roli twórców swojej zmiany. Uwalnia nas od roli ofiary, która musi się zmiany bać, a w najlepszym przypadku czekać na nią jak na zrządzenie losu.

I taka zmiana nam się podoba. Mamy świadomość, że nigdy jeszcze nie byliśmy w takiej spirali zmian, w jakiej znajdujemy się teraz, przyśpieszając z dnia na dzień w podroży do punktu ZERO. I nigdy jeszcze sztuka surfowania na grzbiecie fali zmiany nie dawała nam takich możliwości rozwoju świadomości i tworzenia nowej rzeczywistości, jak teraz.

Uznaliśmy wiec, że czas jest właściwy, okoliczności przyrody sprzyjają, a i miejsce doskonałe. Z tego przekonania zrodził się pomysł projektu Jesteśmy Zmianą.

Chcemy wspólnie z Tobą stworzyć platformę komunikacji dla wszystkich, którzy działają, albo chcą zacząć działać na rzecz Nowego Świata. Mamy nadzieje na to, ze spisując wspólnie katalog ich dokonań zbudujemy fundament tej konstrukcji. Posłuży on później temu, by połączyć nasze doświadczenia, wiedze i umiejętności w konkretnych, realizowanych wspólnie projektach, które pozwolą wprowadzić do naszego życia normalność, a może raczej mu ja przywrócić.

Marzy nam się zgromadzenie na jednej platformie istotnej części osób, pomysłów i działań, które są kierowane wspólną intencją odtworzenia świata współpracy, synergii i postępu oraz wspólnoty – zarówno w relacjach ludzi ze sobą, jak i z otoczeniem, środowiskiem i całą planetą.

Byłaby ona też miejscem solidnego zakotwiczenia naszego zbiorowego umysłu 🙂 To wasze pomysły i działania stworzą nasza nową rzeczywistość.

Jesteśmy Zmianą widzimy jako narzędzie do realizacji tych pomysłów. Taki software, można by powiedzieć. Tyle, że nie do kreacji w Internecie, lecz do kreacji w rzeczywistości – w materii. Idea skupienia świadomych umysłów w wirtualnie jednym miejscu jest obecna we wszystkich ruchach „movementowych” i nie jest nowa. Rzecz w tym, jak ten potencjał zamanifestować w rzeczywistości materialnej. Jak go nie zmarnować…

Dlatego widzimy to jako narzędzie, w które każdy z nas może „wpiąć” swój umysł (i energię) i zacząć czerpać z potencjału, który zarazem będzie się zwiększał z każdym  nas, kto się na to zdecyduje. Słowo „zdecyduje” jest istotne, bo nie chodzi nam o martwy katalog pięknych dokonań, ale o UDZIAŁ w nim każdego, kto uzna, że czas jest właściwy i okoliczności tudzież, by takie działanie NA RZECZ NAS WSZYSTKICH podjąć. Tak więc przyłączając się do Jesteśmy Zmianą wyraź proszę zgodę na to, że działasz na rzecz nas wszystkich i może Ci to zająć trochę przestrzeni w życiu.

To narzędzie ma kilka poziomów zastosowania.

Pierwszy – to przewodnik po już istniejącym w Polsce ruchu ludzi alternatywnie myślących o przyszłości; może być dla niektórych odkrywczy, dla innych inspirujący

Drugi – to dostęp do najcenniejszej biblioteki wiedzy – czyli do doświadczenia, wiedzy i umiejętności wszystkich Nas, którzy postanowią się w ten sposób „udostępnić” dla naszej wspólnej korzyści

Trzeci – to forma administracyjna, która ma sprzyjać takim kreatywnym działaniom, jak grupy zadaniowe, think-tanki, warsztaty i wszelkie inne formy spotkaniowe, które mogą dużo pięknych projektów stworzyć dzięki synergii ludzi, którzy zdecydują się zaangażować w taką pracę – czyli poświęcić swój czas i energię – dla naszej wspólnej korzyści

Czwarty – to platforma nowoekonomiczna, która pozwoli nam, wszystkim jej uczestnikom, wczepić się w Nowy Świat w tej najbardziej materialnej części materii.                        QQ            1`1

Jesteśmy Zmianą jest propozycja narzędzia, które ma sens o tyle, o ile będziemy go używać. Problemem wielu stron „movementowych” jest słomiany zapał, czego mamy nadzieję uniknąć tym razem. Dlatego właśnie nie ma w tym projekcie innego elementu „zarządzania” czy też wpływu na wykorzystanie platformy, jak tylko włączenie siebie w formie takiego czy innego działania. Wówczas każdy z nas czynnie kształtuje to, w którym kierunku  przesuwa się jej potencjał.

Jesteśmy Zmianą może być świadectwem tego, że jesteśmy świadomi siebie, odpowiedzialni za swoje myśli, emocje i działania i wierni swoim uczuciom. Może być świadectwem naszej mądrości, która nakazuje zharmonizować serce, głowę i ręce. Wówczas  materia staje się posłuszna, czego wielu z nas już doświadczyło. I zaczynamy tworzyć Nowy Świat.